Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku, wizerunek marki jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na jej sukces. Firmy, które cieszą się szacunkiem i zaufaniem, często zawdzięczają swoją reputację profesjonalnym działaniom agencji PR. Dlaczego warto zainwestować w usługi public relations i jakie korzyści może przynieść współpraca z podmiotem jakim jest agencja public relations – odpowiedzi znajdziesz w tekście przygotowanym przez nasze ekspertki.

Czym jest agencja PR?

Agencja PR (agencja Public Relations) to firma specjalizująca się w zarządzaniu komunikacją i wizerunkiem swoich klientów. Agencja w imieniu klienta buduje dobre relacje z mediami, konsumentami, partnerami biznesowymi i innymi interesariuszami.

Korzyści ze współpracy z agencją PR

Strategiczne Planowanie

Dobra Agencja PR będzie Twoim partnerem biznesowym i pomoże ci tak zaprojektować działania biznesowe, aby wspierać rozwój Twojego biznesu. Dzięki znajomości rynku i potrzeb firmy, opracuje skuteczną strategię komunikacyjną, która pomoże Twojej marce osiągnąć zamierzone cele. Posiadanie strategii pozwala lepiej planować własne działania, kontrolować budżet, a także zapewnia spójność we wszystkich kanałach komunikacji.

 • Jak to robimy w Triple PR: Organizujemy autorskie warsztaty strategiczne, w trakcie których gruntownie analizujemy biznes naszego klienta, jego cele, grupę docelową i na tej podstawie tworzymy długoterminowe strategie oraz plan działań do wdrożenia.  W trakcie warsztatów wykorzystujemy metodologię design thinking.

Kreowanie Pozytywnego Wizerunku

Zarządzanie wizerunkiem to nie tylko reagowanie na kryzysy, ale przede wszystkim aktywne budowanie pozytywnego wizerunku marki wśród kluczowych odbiorców.

 • Media Relations: Tworzenie i dystrybucja materiałów prasowych, nawiązywanie relacji z dziennikarzami, organizacja konferencji prasowych. Będąc agencją z długoletnim doświadczeniem wiemy, jak ważne są relacje z kluczowymi dziennikarzami. Z uwzględnieniem różnorodnych grup mediów tworzymy sprofilowane teksty i docieramy do właściwych mediów.

Skuteczna Komunikacja w Mediach Społecznościowych

Social Media Management

Profesjonalna obsługa mediów społecznościowych to klucz do zwiększenia zasięgu i zaangażowania. Jako agencja PR tworzymy strategie obecności w mediach społecznościowych, plany aktywności, treści i grafiki. Dbamy o wysoką jakość moderacji.

Influencer Marketing

Współpraca z influencerami może znacząco zwiększyć widoczność Twojej marki. Agencja PR posiada sieć kontaktów z liderami opinii w różnych branżach, co pozwala na skuteczne działania promocyjne. Dobór właściwych influencerów zwiększa zaangażowanie odbiorców oraz wspiera budowanie świadomości marki.

 • Koordynacja współpracy z influencerami: Dobór odpowiednich influencerów, negocjacje warunków współpracy, monitorowanie efektywności kampanii. Tworząc PR dla firm dbamy o włączenie do strategii działań z odpowiednio dobranymi influencerami i influencerkami.

Zarządzanie Kryzysowe

Przygotowanie na Kryzys

Wizerunek marki może zostać zagrożony w każdej chwili. Dlatego warto być przygotowanym na różne sytuacje kryzysowe. Agencja PR oferuje szkolenia oraz opracowuje plany działania na wypadek kryzysu.

 • Szkolenia kryzysowe: Wiemy, że każdy kryzys ma inne podłoże i charakter, dlatego zawsze przygotowujemy indywidualny plan szkolenia dla Klienta. Cechą stałą warsztatu jest jego interaktywna forma z elementami treningu przed kamerą. W trakcie szkolenia firmy zdobywają u Nas wiedzę na temat typologii kryzysów, zasad i narzędzi komunikacji z mediami oraz jak przygotować oświadczenie dla mediów.

Reagowanie na Kryzys

Szybka i efektywna reakcja na sytuacje kryzysowe może zminimalizować ich negatywne skutki. Specjaliści PR są w stanie przejąć kontrolę nad komunikacją w trudnych momentach. Właściwe reagowanie na kryzys minimalizuje szkody i pomaga w odbudowaniu zaufania odbiorców.

 • Zarządzanie kryzysowe: Monitorowanie mediów, przygotowanie i dystrybucja oświadczeń, organizacja konferencji prasowych. Przez lata zdobyliśmy duże doświadczenie w prowadzeniu komunikacji antykryzysowej i reagowania na kryzysy. Mamy świadomość, że podstawową skutecznego zarządzania kryzysem jest prawidłowe zarządzanie, dlatego przygotowujemy dla Klientów mapę kryzysów organizacji, plan postępowania, a także wstępne szkice komunikatów dla mediów.

Typowe usługi oferowane przez agencje PR

 • Strategiczne doradztwo komunikacyjne
 • Tworzenie strategii PR
 • Budowanie i zarządzanie relacjami z mediami
 • Content marketing
 • Social media management
 • Influencer marketing
 • Zarządzanie kryzysowe
 • Szkolenia medialne
 • Organizacja wydarzeń i konferencji prasowych
 • Monitoring mediów i analiza wyników działań PR
 • Rebranding i wprowadzanie nowych produktów na rynek

Podsumowanie

Współpraca z agencją PR to inwestycja, która przynosi wymierne korzyści, jeśli odpowiednio wybierzesz partnera w tym temacie.